KN TİPİ SOLUNUM KORUYUCU MASKELER

Dikey katlanabilir modelde ve kulağa takma bağcığı ile yüze baskı yükü bindirmeyen bu maskeler, ağırlıklı olarak Çin KN95 koruma sınıfındaki maske tipinde olduğu için halk arasında KN maske diye isimlendirilmektedir. 
 
Bu maskeler ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli husus üzerinde kişisel koruyucu donanım mevzuatı gereği olan CE işaretini ve EN149:2001+A1:2009 işaretlerini taşıyor olması ve koruma sınıfı işareti olarak FFP2 ya da FFP3 işaretlerini bulunduruyor olması gerektiğidir. CE işaretinin yanında 4 haneli Onaylanmış Kuruluş kimlik numarasının da bulunması mecburidir.
 
Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının korunması yanı sıra tüm kullanıcılar için virüs yükü yüksek olabilecek ortamlarda kullanılmak üzere oldukça konforludur. Çift yönlü yani kullanıcıdan dışarıya yayılımı ve dışarıdan virüse karşı kullanıcının korunması sağlayan bu maskeler ile güvenlik ve pratik konforlu kullanım bir aradadır. 
 
CE işareti taşıyan ve EN149:2001+A1:2009 işaretlerini taşıyan KN maskeler güçlü filtreleme özelliği ile birlikte düşük nefes alma / verme direnci, antialerjik hijyenik yapısı, kulağa takılabilen bantları ve kolay taşınabilirliği ile rahat kullanım avantajı sağlamaktadır.