Hakkımızda

KÖRFEZ İŞ GÜVENLİĞİ olarak günümüzde çalışma hayatının en önemli unsurlarından biri olan iş sağlığı ve güvenliği alanındaki çalışmalarımıza 1998 yılında satış ve pazarlama ile girdik ve sektörde yerli üretim eksikliğini kapatmak amacıyla 2000 yılında ilk kişisel koruyucu donanım üretimimize başladık. Üretici olarak AR-GE ile yakaladığımız kalite ve ürün çeşitliliği gibi avantajlarımız ile sektörde yaşadığımız müşteri memnuniyeti ve marka değerimiz bizi, farklı kişisel koruyucu donanım üretimine yönlendirmiştir. Üretim ve satışta edindiğimiz köklü tecrübe bizi Solunum Koruyucu Maske alanındaki yerli üretici sıkıntısına çare olmaya itmiştir. Körfez İş Güvenliği olarak kişisel koruyucu donanım üretiminde yakaladığımız %100 yerli üretim ivmesi ege maske ile hız kazanarak Türkiye’nin ilk %100 yerli solunum koruyucu maske üretimi yapan firması konumuna taşımıştır. 
Bu sorumluluk ile çalışanların meslek hastalıkları ve iş kazalarında zarar görmekten korunması için doğru bilgiyle, doğru ürünün, doğru yerde kullanılmasına yönelik satış öncesi ve sonrası eğitimlerimizle her zaman iş ortaklarımıza bilinçlendirme adına destek vermekteyiz. 
Hızla artan müşteri memnuniyeti ile yurtiçi ve yurtdışı ihracat taleplerini 2 karşılamak üzere 2011 yılı itibariyle 3000m kapalı modern üretim tesisine taşınan firmamız, kendi laboratuvarlarımızda gerçekleştirdiğimiz ölçme ve değerlendirme ile yaptığımız AR-GE çalışmalarımızın da katkısıyla dört farklı modelde solunum maskesi üreterek yıllık 10.000.000 adet üretim kapasitesine ulaştık. 
Kaliteden asla ödün vermeyen firmamız, sürekli en iyisini üreterek en iyi hizmeti verme gayretiyle, ülke ekonomisine ve insanımıza 20 yıldır hizmet etmekten onur duymakta olup, değer katma adına hedeflerine emin adımlarla yürümektedir.

 
Aydın YILDIRIM
Genel Müdür