COVİD MASKESİ

NIOSH Tarafından Kalitesi ve Koruyuculuğu Onaylı, EN ve CE güvenceli, %95-99 solunum filtre ve koruyucu özelliği olan Medikal  Hidrofobik Covid Maskesi

 
Ege Maske, Körfez İş Güvenliği Kuruluşu bünyesinde hizmet veren, kişisel koruyucu ekipman, maske imalat, ithalat ve satış firmasıdır.  
Salgın döneminin başlaması ile birlikte Yerel pazarda baş gösteren maske sıkıntısını gidermek, Avrupa standartları ve kalitesindeki solunum koruyucu maskeleri sektör ile buluşturmak için ivme kazandırdığımız çalışmalarımız ile Ege Maske adını Covid Maskesi kategorisine yazdırmayı başardık.
 N95, FFP1, FFP2, FFP3 solunum koruyucu, Covid Maskelerimiz, başta enfekte olmuş hasta bölümü, yoğun bakım, muayenehane, sağlık ocağı, hasta bakımı ve diğer sağlık hizmetlerinde güvenle tercih edilmektedir.
TSE standartlarında, CE ve EN güvencesinde imal ettiğimiz maskelerimiz, 0.3 ile 0.5 micron arası zararlı organizma ve etkenlere karşı direnç gösterecek kapasitede olup, özellikle sağlık sektörünün risk faktörü yüksek alanlarda kullanımı en uygun üründür.
 Çift yönlü koruma sağlaması bakımından, virüs bulaşım hızını kontrol altına alabildiği gibi, destek ekipmanlar ile birlikte kullanımında (gözlük, eldiven, tulum, önlük..) da %99 a varan etkin koruma sağlayabilmektedir.
1.sınıf kalite  %100 polipropilen, nano filter kumaştan imal ettiğimiz covid maskelerimiz, yüksek filtrasyon özellikleri sayesinde, virüsün hava yolu ile vücuda girmesini engellemekte, varsa mevcut hastalığında ortama yayılmasının önüne geçmektedir.
Popüler online sitelerde rahatlıkla ulaşabileceğiniz maskelerimizi, 10’lu 25’li, 30’lu, 40’lı ve 50’li olarak satışta bulabileceğiniz gibi, bizzat sayfamız üzerinden de toptan yada perakende talepte bulunabilirsiniz.

Covid Maskesi Özellikleri

 • 0.3 ile 0.5 micron aralığındaki güçlü filtreleri ile virüsün hava yolu ile vücuda girmesine %95-99 oranında engel olmaktadır.
 • Polipropilen ( pamuklu) kumaştan olması, alerji riskini azalttığı gibi, kullanım sırasında yüze yük bindirmeden, yumuşak ve rahat bir kullanım süreci sağlamaktadır.
 • Yüksek filtrasyon özellikli 5 katmandan oluşan, hidrofobik özelliği ile uzun süre aynı performansta, %95-%99 koruma sağlamaktadır.
 • Hijyeniktir, steril ortamlarda üretilmektedir.
 • Yekpare tasarımı, solunum yollarını tamamen kapatacak biçimde olup, katlanabilen yapısı da konforlu taşıma olanağı sunmaktadır.
 • Elastik baş bandı, kafa yapısına uyum sağladığı gibi, maskenin kaymadan yüzde muhafaza edilmesine de yardımda bulunmaktadır.
 • Valfli ve valfsiz olarak iki gruba ayrılan Covid maskeleri, sıcak yada soğuk ortamda zorlanmadan nefes alıp vermeye imkan tanıyacak sistemle geliştirilmiştir.
 • Son teknoloji makinelerde, el değmeden, hijyen kuralları çerçevesinde, ultrasonik kaynak teknolojisi ile üretilmektedir.
 • Lateks içermeyen yapısı ile antialerjeniktir.
 • Yırtılma ve yıpranmaya karşı dayanıklı, dezenfekte edilebilmesi durumunda uzun süre kullanım imkanına sahip.
 • Ultra hafifi ve ince lif yapısı, yüzde ağırlık oluşturmadan ve rahatsız etmeden uzun süre konforla kullanım olanağı sağlamaktadır.
 • Beyaz ve siyah renk alternatifleri ile estetiktir.
 • Orta katmanda yer alan meltblown filtre tabakası ve dış katmanda non wowen (dikişsiz kumaştan) imal edilmekte, baş bandı ile desteklenmektedir.
 

Covid Maskesi Nerede Kullanılır?

 
Global olarak tüm insanlığı etkisi altına alan yeni coronavirus pandemisi, küresel olarak hem maddi, hem manevi, hem de hayati kayıplara yol açmış, açmaya da devam etmektedir.
Salgınla korunmanın en başında gelen kişisel koruyucu ekipman desteği ve maske, her kesim için zorunlu hale getirilmiş, bulaşı riskinin fazla olduğu hastane ve sağlık merkezlerinde daha yoğun korunma tedbirleri yürürlüğe girmiştir.
Bunların başında da %95 koruyucu etkinliği olan Covid maskeleri gelmektedir. Muayenehanelerde, Polikliniklerde, yoğun bakım servislerinde, sağlık ocakları,  Acil hasta servisleri ile tüm tıbbi bölüm, kurum ve kuruluşlarda, güvenilirliğinden dolayı covid maskesi kullanılmaya başlanmıştır.

Covid Maskesi Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Her maske kullanımında olduğu gibi Covid maskelerinde de titiz ve dikkatli maske kullanımı önemlidir. Yüzümüze taktığımız andan itibaren, dokunulmaması, çene altına indirilmemesi, yada burun dışarda kalacak biçimde takılması, yapılması yanlış ve maskenin etkinliğini kesen uygulamalardır.
 • Maskeyi takmadan önce eller sabunlu su ile dezenfekte edilmeli ve riskli alan çıkmadan önce, daha önce kullanılmamış olan maske, ipliklerinden tutarak başa geçirilmelidir.
 • Yüzün tam ortasına konuşlandırılarak, burun ve çene tamamen kapatılacak biçimde yüze, kumaş kısmına dokunmadan yerleştirilmelidir.
 • Kumaş kısmına dokunulması durumunda eller tekrar yıkanmalı yada el antiseptiği ile dezenfekte edilmelidir.
 • Maskenin ıslanması yada enfekteli kişiler ile aynı ortamda kalınması durumunda derhal yenisi ile değiştirilmeli, eller yıkanmalı ve çıkarılan maske kapalı tıbbi atık kutusunda imha edilmelidir.
 • Covid maskeleri kişiye özeldir. Başkası ile ortak kullanımı söz konusu değildir.
 • kullanılan maske tekrar tekrar kullanılmamalı, dezenfekte edilme durumu söz konusu değilse 8 saat ara ile değiştirilmelidir.
 • Maske çıkarılırken yine baş bandından tutarak çıkarılmalı, kumaş bölümüne dokunmadan tıbbi atık kutusuna atılmalıdır.
 • Maske çıkarıldıktan sonra da yine eller 20 saniye boyunca sabunlu ile yıkanmalı yoksa alkol bazlı el antiseptiği ile dezenfekte edilmelidir.
 

Ege Maske Satış ve Ambalaj Detayı

 
Maskelerimiz Avrupa standardı kalitesinde TSE, CE ve EN güvencesinde olarak, farklı renk tonları ile tüm eczane, medikal market ve online alışveriş merkezleri ile web sayfamız üzerinden toptan ve perakende olarak satışa sunulmaktadır.
 
10 adet, tek tek ambalajlı, kapatı kutu 
25 Adet tek tek ambalajlı, kapalı kutu 
30 Adet, tek tek ambalajlı, kapalı kutu 
40 Adet, tek tek ambalajlı, kapalı kutu
50 Adet, tek tek ambalajlı, kapalı kutu olarak satışa sunulmaktadır.