N95 MASKE

CE ve EN Kalitesinde, %100 yerli, %95 Çift Yönlü Etkin Korumalı, Azami Kontaminasyon Kapasitesine sahip, Yarım Yüz Solunum Maskesi.
 
Körfez İş Güvenliği olarak, mesleki maruziyetlerin önüne geçmek ve hizmet kaynaklı insan solunumunu tehdit edecek zararlı etkenlere karş kişisel koruyucu ekipman desteği sağlamak amaçlı 2000 yılından beri sektöre %100 yerli koruyucu solunum maske desteği sağlıyoruz. 
Aldığımız büyük sorumluluğun ve insan sağlığının hafife alınmayacak kadar ciddi olduğunu  bilinci ile üretimlerimizi birinci sınıf kalitede, Avrupa standartlarında üretiyor, sağlık ve endüstriyel üretim tesislerinin yanı sıra bireysel solunu maske ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 
Ege Maske ismini yurt içinde her bölgeye ulaştırdığımız gibi, yurtdışına sağladığımız ihracatlarla da adımızı ülke sınırları dışına çıkararak, global hizmet veriyor olmanın da gururunu yaşıyoruz.
 
Ege Maske; N95, FFP1, FFP2, FFP3  maske alternatiflerimize, tüm medikal market, eczane ve tüm popüler online satış sitelerinden ulaşabildiğiniz gibi, 10 adetten, 40 adete kadar sipariş verilebilmektedir.
Virüs tutma özelliği bulunan, %100 polipropilen, nano filter kumaştan ürettiğimiz, yumuşak, yüzü tam kavrayan ve oturan, antialerjik yapısı ile suya ve neme karşı mukavemet gösteren N95 maskeleri,beyaz ve siyah renk seçenekleri ile satışa sunuyoruz.
 

Peki N95 Maskelerin Özellikleri Nelerdir?

 • Avrupa standartlarında, solunum maskeleri içinde koruyuculuğu en yüksek kapasiteye sahip olan tek maskedir.
 • TSE EN 149 +A1  ve EN 149:2001+A1:2009 standartlarına uyumludur.
 • Sağlık sektörünün yanı sıra, endüstriyel üretim tesislerinde de kişisel koruyucu ekipman olarak kullanılmaktadır.
 • %95 oranında, dış ortam kaynaklı konstamineleri engellemektedir.
 • Valfli ve valfsiz alternatifleri farklı tercihler için bir seçenek olup, rahat nefes alıp vermeye imkan tanımaktadır.
 • Kumaş kaplama ve laminasyon konforu en yüksek ürün.
 • İz yapmayan, yumuşak ve elastik baş bandı, uzun süre rahat kullanım avantajı sağladığı gibi, maskenin yüze tam oturmasına ve kaymamasına da olanak sağlamaktadır.
 • Virüs ve toz tutucu özelliği ile 8 saat kesintisiz kullanımda dahi çift yönlü koruma sunmaktadır.
 • Antialerjik ve kokusuz hijyenik yapısı, her yüz ve cilt tipi için uyumlu olup, lateks içermeyen saf formülü ile tüm solunum yollarını koruyabilme kapasitesine sahiptir.
 • Virüs ve bakterilerden korunmada etkili olduğu kadar, havadaki toz, partikül ve zararlı aerosollerden korunmak içinde yine aynı etki mekanizmasına sahiptir.
 • Yatay katlanır model, dikey C model, Hacimli Konik model, Özel tasarım Profesyonel modeL, olarak görüntü ve işlevselliği itibariyle çeşitlere ayrılmaktadır.
 • Maskelerimiz yerli üretim olup, hijyenik şartlarda el değmeden otomasyon sistemde imal edilmektedir.

 

N95 Maske Nerede Kullanılır?

 
FFP2 yada N95 maskeler yüksek solunum yolu koruyuculuğu itibari ile covid-19 salgının baş göstermeye başlaması ile birlikte başta sağlık olmak üzere, bireysel, kişisel koruyucu ekipman olarak her kesim tarafından kullanılmaya başlanmıştır.
Muadillerine kıyasla çift yönlü muhafaza sağlamasından ötürü, hem hava yolundan bulaşabilecek konstamineleri, hem de mevcut olan hastalığın enfekte edilmesinin önüne geçmeye yardımcı bu ekipmanlar, bu sayede virüs bulaş hızının seyrini düşürmeye katkı sağlamaktadır.
Virüs şüphesi bulunan alanlarda çalışan, yada virüslü hastaya teması zorunlu olan sağlık çalışanlarının mutlaka kullanması gerektiği bu maske çeşiti, diğer koruyucu ekipmanlar birlikte kullanıldığında (gözlük, tulum, eldiven..) yüksek oranda bulaşma riskini bertaraf etmektedir.
Bunun yanı sıra, endüstriyel sanayi üretim tesislerinde, imalat aşamasında havaya yayılan kimyasal toz, partikül, aerosol ve her türlü zararlı oluşumlardan korunmak içinde tercih edilen N95 maske çeşitleri, risk-yarar durumu göz önünde bulundurularak, temin edilememesi durumunda dezenfekte edildikten sonra, bir kez daha tekrar kullanılabilmektedir.
Mevcut yapısı korunması ve çıkarılmaması durumunda 8 ile 10 saat koruyuculuğu devam etmesi açısından, risk faktörünün yoğun olduğu alanlarda kullanımı en maske tipidir.
 

N95 Maske Nasıl Takılır?

 
Avrupa standartlarındaki yüksek kalite ve performansı ile solunum koruyucu maskeler sınıfında yer alan N95 maskeler, tıbbi maskelere kıyasla yüzü daha iyi kavramadakta, buda hava yolu ile direk zararlı oluşumların vücudumuza girmesine mani olmaktadır.
Hangi maske tipi olursa olsun öncelikle maskeyi riskli alana girmeden önce takmış olmak ve bu süre zarfında da yüzümüzden çıkarmamak gerekmektedir. Bunun yanı sıra maskeyi kullanırken.

 • ellerin temiz ve hijyenik olmasına dikkat edilmelidir. 
 • Su ve sabun yardımı ile eller temizlendikten sonra, kullanılmamış olan maske, riskli alan çıkmadan önce paketinden çıkarılıp, bağcık yada iplerinden tutarak yüze yerleştirilmelidir.
 • Maskenin kumaş bölümüne dokunmadan, burun ve çene kısmının solunum yollarını tamamen kapatacak biçimde, yüze yerleştirildiğinden emin olunmalıdır.
 • Kullanım süresi boyunca maske ile oynanmamalı, çene altına indirilmemeli ve ıslanması durumunda yenisi ile eller tekrar dezenfekte edildikten sonra değiştirilmelidir.
 •  Baş bağcıkları kulakları rahatsız etmeyecek biçimde, başa geçirilmelidir.
 • Kullanımı tamamlanan maskeler, sağlık için bir tehdit oluşturmaması için mutlaka çöp kovalarına yada tıbbi atık kutularında imha edilmeli, yüzümüzden çıkardıktan sonra da tekrar eller dezenfekte edilmelidir. geri dönüşüme gönderilmelidir.
 • Hangi maske olursa olsun kesinlikle ortak kullanımı yada paylaşımı söz konusu değildir.

 

Ege Maske Satış ve Ambalaj Detayı

 
Medikal market, eczane ve popüler online sitelerden, rahatlıkla ulaşılabilecek Ege N95 Maske çeşitleri 
10 adet, tek tek ambalajlı, kapatı kutu 
25 Adet tek tek ambalajlı, kapalı kutu 
30 Adet, tek tek ambalajlı, kapalı kutu 
40 Adet, tek tek ambalajlı, kapalı kutu
50 Adet, tek tek ambalajlı, kapalı kutu olarak satışa sunulmaktadır.