Maske Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Solunum için Tehlikeler : Toz, sis, buhar, aerosoller, gaz, bakteri, virüs, kötü koku ve kaynak dumanı gibi hava yolu ile taşınabilen tehlikeler
 
Çalışma Ortamı Tehlikeleri : Nem oranı yüksek bir ortam mı? Evsel atıkların bulunduğu kapalı bir ortam mı? Parlama / Patlama riski bulunan bir ortam mı? Kapalı Alan mı? Oksijen yetersizliği var mı? Oksijen fazlalığı var mı? Biyolojik risklerin bulunduğu bir ortam mı? Temiz Oda standartları gerektiren bir ortam mı? Sağlık, ESD, Hijyen koşulları vb. durumlar için aynı zamanda kullanıcıdan dışarı korumak gerekiyor mu?
 
Ürün Belirleme : Riski tespit ettiğinizde en doğru koruma sınıfında ve bütçenize uygun ürünü belirleyin. Ürün belirlemede ürünün modeli, materyali, yatay katlanabilir, dikey katlanabilir, konik, ventilli / ventilsiz, başbandı ayarları, burun klipsi seçeneği, metal aksam seçeneği, renk seçeneği vb. özellikler göz önünde bulundurulmalıdır. Ürün belirleyici kişi mutlaka konu ile ilgili uzman bir kişi olmalıdır.
 
Kontrol : Uzman kişi tarafından belirlenmiş maskenin öncelikle seçilen bilinçli kullanıcılar tarafından deneme aşamasından geçirilmesi ve çalışan görüşü alınması önerilir. Kullanıcılara maskenin kullanımı, saklama koşulu, kullanım süresi gibi bilgiler eğitim olarak verilmelidir.
 
 
*** Doğru maske seçimi konusunda, eğer çalışma ortamınıza, kullanıcılara ya da tehlikelerinize uygunluğu ve koruma sınıfı hesaplamaları konusunda sorularınız veya yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizi arayınız ve profesyonel ekibimizden destek alınız.